Sakal Çıkarıcı Ürün Görseli

Köselik Tedavisi Nedir?

Köselik Tedavisi

koselik

 

Bir çok erkeğin başına gelmekte olan köselik, erkekler açısından oldukça kafaya takılan bir durumdur. Erkekler için  sakallar çok büyük bir öneme sahip olduğundan dolayı köse bir kişi için bu tedavi edilmesi gereken bir durum olarak görülebilmektedir.

 

Köselik insan vücudunda tüy çıkan bölgelerde tüylerin çıkmaması,seyrek çıkması ya da çok cılız çıkması durumudur. Köseliğin başlıca iki nedeni vardır. Birinci nedeni genetik nedenlerdir. İnsan vücudunda genetik kalıntıların son derece büyük bir önemi olduğu göz önüne alındığında köseliğinde genetik olarak kişiye geçtiği bilinmektedir. Köse bir kişinin anne ve babasında ya da 1. dereceden akrabalarında da tüylerde azlık, seyrekli ya da hiç olmaması durumu var ise bu kişilerde de köselik görülmesi oldukça muhtemel bir durumdur. Genetik nedenlerden ötürü köse olan birisine herhangi bir ilaç tedavisi gibi bir yöntem uygulanamamaktadır.

 

Diğer bir köselik nedeni ise hormonlardır. Özellikle testosteron hormonu erkeklerin ergenlik dönemi salgılanmaya başlanan ve seksüel aktiviteleri yöneten hormondur. Sakalların çıkmasını sağlayan da gene testosterondur. Hormonal problemlerden ötürü ortaya çıkan köselik durumu giderilmesi mümkündür ve tedavi edilmelidir.

 

Bu saydığımız nedenlerden sonra köselik problemi tedavi edilemeyen kişiler için ise daha bir çözüm mevcuttur. Bu çözüm sakal ektirme işlemidir. Sakal ektirme işlemi ile hiç sakal olmayan bölgelerde dahi sakal çıkması sağlanabilmekte, seyrek ya da cılız olan sakallar gürleşip sıkılaştırılabilmektedir. Sakal ekimi işlemi ile köseliği tedavi etmek için kişinin ense ve kulak arkasından saç kökleri alınır, alınan kökler özel solüsyonlarda bekletilir, bu sayede işleme hazır hale gelen saç kökleri 0.6-0.7 mm kalınlığındaki özel uçlar ile köselik problemi olan bölgeye yerleştirilir. İşlem lokal anestezi ile gerçekleştiği için hiç bir ağrı ya da acı hissedilmez. İşlemin boyutuna göre 1-6 saat arası sürebilmekte olup, sakal ekimi işlemi yapılacak bölgenin çok geniş olması durumunda birden fazla seans farklı günlerde uygulanır.

 

Sakal ekiminden sonra 10 günde yüz bölgesinde ki kabuklar dökülür. 3 hafta içinde ekilen sakallar dökülmeye başlar ve 3 ay sonunda tekrardan çıkarlar. İşlemin üzerinden 10 ay geçtikten sonra köselik problemi tarih olmuş olur. Sakal ekimi sayesinde köselik problemi olan hastalar hem psikolojik açıdan rahatlatılmış olur, hem de onlar açısından son derece önemli bir problemin giderilmesi sağlanmıştır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )