Sakal Çıkarıcı Ürün Görseli

Sakal Büyürken Kullanılacak En İyi Şey

Sakal büyümeye yeni başladıysanız ya da zaten lüks bir spor yapsanız da bu kılavuz tüm sakallı erkekler içindir.

Doğal sakal yağı, sakal saklamanın en iyi yollarından biridir ve özellikle yeni başlayan erkekler için önemlidir. Sakalını ilk büyütmeye başladığınızda, dağınık görünen, dağınık görünen ve yoğun rahatsızlığa neden olan pis suratlar yüzünden sıkıntı çekiyorsunuz. Doğal sakal yağı reçetesinin düzenli kullanımıyla cildi koruyabilir ve hızlı saç büyümesini teşvik edebilirsiniz.

Sakalın düzenli olarak yağlanması da kepek, saçkıran, seyrek kıllanma, saçsız kıllar gibi diğer yaygın sakal problemlerini ortadan kaldırır. Bugünkü rehberde, evinizin rahatlığında yaratabileceğiniz bir çift doğal sakal tarifini tartışacağım. kaşıntı, cildi nemlendirir ve sakal saçlarını farklı büyüme aşamalarında şekillendirir.

En iyi sakalı yağ tariflerini tartışmadan önce, sakal saçlarının nasıl büyüdüğüne ilk olarak değinmek istiyorum.

Bir sakal nasıl büyür ve gelişir

Vücudun diğer bölgelerindeki tüm insan saçı gibi, sakal saçları da keratin denilen proteinden oluşur. Saçınızdaki saçlar gibi sakal saçları da saç büyüme-anajen, katagen ve telojen farklı aşamalarında geçer.

Anajen faz bu saç uzaması en aktif olduğu evredir olduğu gibi ilgileniyoruz en önemli aşamasıdır. Saçın bu aşamasının uzunluğu, genetik, diyet ve aynı zamanda çevrenize bağlıdır. Doğru sakal bakım ürünlerini kullanarak bu safhanın süresini artırabilirsiniz. Sakal şampuanları, sakallı balsamlar ve doğal sakal yağları, bu aşamada saçların temizlenmesine, korunmasına ve beslenmesine yardımcı olur, böylece sakalınız hızla büyür ve sağlıkla parlar.

Bir sakal ve kaşıntıya karşı yapabileceğiniz şeyler nasıl yetiştirilir

Sakal büyümenin en iyi yolu tıraş etmeyi kesmektir (duh!). Ancak, şeyler göründüğü kadar kolay değildir. Cildiniz protesto edecek ve yüzünüzü çizme dürtüsünü hissedeceksiniz. Tıraşı durdurmak aynı zamanda iç saç büyümesi, jilet gibi problemlere de yol açacaktır. Sakal büyümeye başladığınızda atılması gereken bazı adımlar:

 1. Yüzünüzün parçalarını tüysüz tutmak için bir tıraş bıçağı kullanın – bu, büyümeyi seçeceğiniz sakalın tarzına bağlıdır. Bunun için size yardımcı olması için kablosuz bir düzelticiye yatırım yapın . Sakalını her gün fırçala. Saçları aşağı doğru fırçalayın, böylece düz bir şekilde yüzünüzden uzak durun. Ardından, tüyleri normal dinlenme yerinde bırakacak şekilde geriye doğru fırçalayın. Bu küçük oyun, sakalının güzelce uzanmasına yardımcı olacak.
 2. Sakal şampuanları ile şampuanı şampuanlayın . Zeytinyağı, deniz yosunu ekstreleri, aloe vera, çay ağacı yağı vb. Gibi ürünleri içeren ürünlere bakın. Ayrıca kendi ev yapımı sakal şampuanınızı Castille sabunu , jojoba veya hindistan cevizi yağı ve damıtılmış su ile yapabilirsiniz.
 3. Sakalını temiz bir havluyla iyice yıkadıktan sonra, aşağıda tartışacağım doğal sakal yağı reçetesini uygulayın.

Yukarıdaki adımlara ve çok yakında, kaşıntıdan arınmış lüks bir sakalınız olacak.

DIY ev yapımı doğal sakal yağı tarifi

İyi bir kalite, tüm doğal sakal yağı tarifi, tohumlar, yapraklar, kökler ve bitkinin diğer kısımlarından elde edilen uçucu yağları içerir. Bu doğal içerikler insan saçı ve cildi ile uyumludur.

Sadece yağlar cilt tarafından kolayca emilir; Ayrıca saç foliküllerini korumak ve saç büyümesini teşvik etmek için saç hücrelerine ve cilt hücrelerine de nüfuz ederler. Yağlar ayrıca kirlilik, güneşin UV ışınları vb. Gibi elementlerin sakının neden olduğu çevresel hasara karşı bir engel oluşturur. Minoxidil Sakal Çıkarıcı Losyon Yorumları

Doğal sakal yağı tarifi ayrıca güçlü, hızlı saç büyümesi için mükemmel ortamı yaratan vitaminler, mineraller ve proteinler içerir. Saç köklerine günlük olarak masaj yaptığınızda, sakalınız daha hızlı büyür ve artık sakalları büyütmeye başladığınızda ortaya çıkan kaşıntıya maruz kalmazsınız.

Şimdi doğal sakal yağı tariflerini tartışalım.

Doğal Saç Büyüme Uyarıcı Sakal Yağı Tarif 1

Malzemeler:

 • Bay esansiyel yağı – 6 ila 8 damla
 • Biberiye esansiyel yağı -8 damla
 • Sedir ağacı esansiyel yağı – 5 damla
 • Jojoba taşıyıcı yağ -2-3 yemek kaşığı

Bütün yağları birlikte karıştırın. Yağları ölçmek için bir damlalık kullanın. Yağın, bir damlalık içeren durdurma başlığı ile koyu veya amber renkli bir cam şişede saklanması.

Kullanmak:

Avucunuza birkaç damla yağ al. Onları birlikte ovalayın ve yağı iyi bir şekilde sakal saçının köklerine masaj yapın. En az 3-5 dakika masaj yapın. Sakinleri sıcak bir havluyla (sıcak suya batırılmış havlu ve aşırı suyu temizlemek için sarın) kapatın ve 10 dakika dinlenin. Havludan gelen buhar, yağların cilde daha derin nüfuz etmesine yardımcı olacaktır. Sakal şampuanı kullanarak sakalları yıkayabilir ya da yağı saç kremi olarak bırakabilirsiniz. Bu sıcak yağ tedavisini haftada 2 kez tekrarlayın. Minoxidil Sakal Çıkarıcı Yorumları

Doğal Saç Büyüme Uyarıcı Sakal Yağ Tarif 2

Malzemeler:

 • Biberiye esansiyel yağı 15 damla
 • Limon esansiyel yağı 5 damla
 • 5 damla fesleğen esansiyel yağı
 • Sardunya esansiyel yağı 5 damla
 • 3 damla karanfil yağı
 • Jo Jojoba taşıyıcı yağı

Tüm temel yağları ilk önce bir saklama kabında karıştırın, damla damla bırakın. Daha sonra taşıyıcı yağı ekleyin. İyi çalkala. Serin ve kuru bir yerde saklayın. Sakalını yumuşatmak için şampuanlamadan sonra sakal saçlarının her yerinde bu doğal sakal yağını kullanın.

Vücut ve Hacim İçin Doğal Sakal Yağ Tarif

Bu seyrek sakal büyümesi olanlar için basit bir reçete.

Malzemeler:

 • 2-4 damla biberiye esansiyel yağı
 • En sevdiğin sakal şampuanı

Yağları şampuanla karıştırın. Daha sonra, sakalınızı ıslatın ve yukarıdaki karışımla zengin bir köpük hazırlayın. Yıkanmadan önce 5 dakika bekletin. Bu kepek için mükemmel bir çare ve sakal büyümesini teşvik etmeye yardımcı olur. Minoxidil Sakal Çıkarıcı Losyon Yorumları

Hangi doğal sakal yağının sizin için çalıştığını bana bildirin!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

 • İsim
 • Eposta
 • Yorum

YORUMLAR (0 )