Sakal Çıkarıcı Ürün Görseli

SAKALIN HAYATIMIZDAKİ ÖNEMİ

Saç kadınlar için ister çevreye karşı ister aksesuar olarak, kendilerini iyi hissetmekte ne kadar önemliyse sakal da erkekler için o kadar önemlidir. Sakalların çıkması kişiye göre farklılık gösterir kiminin daha gür olur kiminin geç ve az çıkar veya hiç çıkmaz. Bu durum erkeklerin çoğunda eksiklik ve güvensizlik hissi uyandırır. Çevreye karşı, arkadaşlarına karşı kendini kötü hissetmesini sağlar belki arkadaşlık kurmaktan çekinir, kendisiyle dalga geçilmesinden korlar bu durum kişileri hem kişisel hem de psikolojik olarak etkiler.

Sakalın gür çıkması, geç veya az çıkması hormonal ve genetik bir durum olur çoğu zaman bu durumu önlemek için çeşitli nedenler vardır tabi herkes için geçerli olur mu bilinmez. Hap, iğne, serum, bant gibi sakal çıkarma yöntemleri vardır. Sakalları normal çıkan hatta gür çıkan insanlar daha mutlu ve özgüven sahibi olurlar. Günümüzde çeşitli sakal modelleri de gündeme geldiği için güzel bir aksesuar görevi taşır. Bu nedenle sakal artık bir moda duruna gelir bizde bu modaya ayak uydurmak için uğraşırız.  Kadınlardaki gibi saç nasıl çevrenin düşüncelerini etkiliyorsa sakalları çıkmış hatta daha gür olan insanların çevre üzerinde ve insanlar üzerinde olumlu etkileri vardır.

Erkekler çoğu için sakalların çıkması ne kadar güzel bir duygu olsa da çıkmaması kötü bir duygudur. Herkesin karşısına birçok örnek çıkmıştır ailemizde, arkadaşlarımızda, çevremiz de şahit olmuşuzdur. Bizzat ben böyle bir duruma en yakından şahit oldum kardeşim sakallarım ince çıkıyor gür çıkmıyor diye çok şikayet ederdi, serumlar, ilaçlar kullanır, devamlı bakım yapmak için daha gür çıkması için uğraşırdı. Onun nasıl bir psikoloji olduğunu ve hayatlarını davranışlarını nasıl etkilediğini biliyorum. Yeri geldi gezmeye çıkmadı yeri geldi arkadaşlarıyla buluşmadı çünkü kendini rahat hissetmiyordu hem bir eksiklik hissediyordu. O yüzden sakal çıkmasının hayatımızda önemli etkileri ve birçok örnekleri bulunuyor.

Bir kadının erkek üzerinde ilk dikkat ettiği şey sakallarıdır. Sakallı erkekler kadınlar da güven ve gücü temsil eder. Son dönemlerde kadınların sakallı erkekleri tercih ettikleri görülmektedir. Sakalın bir erkeği kuvvetli göstermesi, daha sağlıklı ve olgun göstermesi bunun nedenleri arasındadır. Sakalları çıkmış ve düzenli şekillendirilmiş bir erkek estetik bir görünüm ve çekicilik kazanır. Bu yüzden her erkek sağlıklı ve gür sakalları çıksın ister. Eğer sahip değilse de bunu çözmek için çeşitli yollar aramaktadırlar. Bu yollardan en çok kullanılan sakal çıkarıcı için üretilmiş ürünlerdir daha birçok yolu olduğu gibi etkileri de herkes de farklılık gösterir. Kiminde işe yarar kimin de işe yaramaz bu durum belki kullanılan yöntemle alakalıdır belki de genetik bir sorundan kaynaklı olduğu içindir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )